3X3

Odsłon: 864

Marek Lembrych

Pierwszy turniej eliminacyjny 3X3 rozegrany!

W ostatnią sobotę, 7 sierpnia, odbył się pierwszy turniej eliminacyjny LUBELSKIE CUP 3x3. W turnieju udział wzięło 21 drużyn z całej Polski. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy był to turniej w FORMACIE FIBA 3X3, a udział w nim dawał dodatkowe punkty w rankingu FIBA 3X3. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii U-18 rywalizowało 5 drużyn w jednej grupie. Po fazie grupowej, system pucharowy wyłonił zwycięzcę, którym została drużyna SKY Tattoo Radom 4. Jednocześnie trzy najlepsze zespoły uzyskały awans do turnieju finałowego. Są to: SKY Tattoo Radom 4, Tsunami Lublin i Taco Wtorek.

W kategorii OPEN rywalizowało 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Do najlepszej ósemki turnieju awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju została drużyna Athletic Training, która w finale pognała drużynę Drink Team (21:12). Dużo bardziej zacięty był mecz o 3 miejsce, gdzie rozegrano pełne 10 minut a o wyniku decydował „ostatni kosz”. Wynikiem 16:15 zwyciężyła drużyna Triple Rain. Do turnieju finałowego awansowały drużyny: Athletic Training, Drink Team i Triple Rain.