04.02.2020

Odsłon: 1268

Marek Lembrych

Suzuki Puchar Polski Kobiet dla Arki Gdynia!

Arka Gdynia pokonała CCC Polkowice 83:73 i dzięki temu sięgnęła po Suzuki Puchar Polski Kobiet! MVP finału została Barbora Balintova.

Po wyrównanym początku lekką przewagę wypracowała sobie drużyna z Polkowic, która mogła liczyć na skuteczność Artemis Spanou. Marissa Kastanek oraz Sonja Greniacher zmieniały jednak sytuację na korzyść Arki. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a kibice ponownie oglądali niesamowitą walkę. Trafienie Angeliki Slamovej w ostatniej sekundzie tej części gry pozwoliło gdyniankom wygrywać 18:17. Ana Maria Filip sprawiała sporo kłopotów, ale ekipa trenera Gundarsa Vetry odpowiadała trafieniami swoich wysokich: Marie Gulich oraz Marii Papowej. Po trójce tej ostatniej Arka uciekała nawet na dziewięć punktów. Liderkom Energa Basket Ligi Kobiet udawało się kontrolować wydarzenia na parkiecie i po rzutach wolnych Barbory Balintovej prowadzić 42:33 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Arka rozkręcała się jeszcze bardziej w ataku, a CCC miało coraz większe problemy właśnie w tym elemencie. Po rzucie z dystansu Balintovej przewaga wynosiła już 14 punktów. Danielle Robinson i Miljana Bojović starały się zmniejszać tę różnicę, ale nie było to łatwe zadanie. Trefienie Sonji Greinacher oznaczało wynik 59:48 po 30 minutach. W czwartej kwarcie nie zabrakło jednak emocji! Głównie dzięki Spanou i Robinson CCC znacząco odrabiało straty. Po trójce Weroniki Gajdy na trzy minuty przed końcem wyszło nawet na prowadzenie! W samej końcówce trafienie Bec Allen dawało kolejny remis! CCC nie mogło tego zmienić w podstawowym czasie gry, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry świetnie spisywała się Barbora Balintova, a trafienie Bec Allen dawało Arce nawet osiem punktów przewagi! Polkowiczanki starały się zmniejszać straty trójkami, ale były nieskuteczne. Zespół z Gdyni zwyciężył ostatecznie 83:73 i dzięki temu zdobył Suzuki Puchar Polski Kobiet!

Puchar za I miejsce wręczali Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Mikołaj Matsumoto, Dyrektor marketingu Suzuki Motor Poland. Puchar za II miejsce wręczali wiceprezesi Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański oraz Marek Lembrych.