3X3

Odsłon: 848

Marek Lembrych

Wyniki otwartych mistrzostw województwa lubelskiego 2023

W dniu 24.06.2023 roku na 2 boiskach przygotowanych na parkingu przed Halą Globus im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie odbył się turniej koszykówki ulicznej pn.: LUBELSKIE CUP 3x3 – OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBLSKIEGO 2023.

W imprezie udział wzięło 16 drużyn w kategorii U-18 i 20 drużyn w kategorii OPEN. Turniej podobnie jak poprzednia edycja rozegrany został w FORMACIE FIBA 3x3.

Dzięki Partnerstwu Województwa Lubelskiego oraz marki „Lubelskie Smakuj Życie” udział w zawodach był BEZPŁATNY. Ponadto uczestnicy zostali ubezpieczeni, a organizator zapewnił wszelkie niezbędne służby do przeprowadzenia zawodów. Dla najlepszych,
w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostały ufundowane medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy również otrzymali bezpłatnie wodę.

W kategorii U-18 rywalizowało 16 drużyn (60 zawodników), eliminacje odbyły się w grupach, następnie 8 najlepszych ekip awansowało do dalszej fazy rozgrywek, gdzie systemem pucharowym wyłoniono zwycięzców turnieju. Ostatecznie, z kompletem zwycięstw turniej wygrała drużyna "Anty-Taco Wtorek". Drugie miejsce, z jedną porażką w całym turnieju, zajęła drużyna "KS Piwosze". Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie "MKS Start Lublin".

W kategorii OPEN rywalizowało 20 drużyn (77 zawodników) podzielonych na 8 grup. Do ósemki turnieju awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcą turnieju z kompletem zwycięstw została drużyna "Camaro Zamość", który w finałowym starciu nie dał szans rywalom, drużynie "Tst Basket" (wygrana 21:10). Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna „Hutnicze Wilki”, która pokonała ekipę "Thunderbolts 3x3" (wygrana 18:11).

Podczas finałowego turnieju odbył się również „konkurs rzutów za 3 punkty", w którym udział wzięła rekordowa liczba 56 zawodników. Zwycięzca niebędący uczestnikiem zawodów o imieniu Fish otrzymał pamiątkowy puchar i nagrodę rzeczową.