Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Ładowanie danych...

Obraz
news

15.05.2023

3X3

Odsłon: 877

Marek Lembrych

Wyniki Turnieju Eliminacyjnego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 strefa podkarpacko-lubelska Lublin 13-14.05.2023 r.

W dniach 13-14.05.2023 roku w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie, przy ulicy Berylowej 7 rozegrano turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w strefie podkarpacko-lubelskiej w kategoriach U15K, U23K oraz U23M.

W turniejach wzięło łącznie udział ponad 100 zawodników w 28 zgłoszonych w systemie play.fiba3x3 zespołach reprezentujących kluby z województw lubelskiego i podkarpackiego, jak również innych regionów Polski.

W sumie rozegrano 59 spotkań ustalając następującą kolejność końcową turnieju w poszczególnych kategoriach:

kategoria U23K

1. AZS UMCS Lublin (AZS UMCS Lublin)
2. AZS UMCS Lublin III (AZS UMCS Lublin)
3. AZS UMCS Lublin II (AZS UMCS Lublin)
4. AZS UMCS Lublin IV (AZS UMCS Lublin)

kategoria U23M

1. Przycinaki (Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki LUBLINIANKA)
2. Start Lublin (MKS Start S.A. Lublin)
3. TKM Włocławek (TKM Włocławek)
4. Trzech Kumpli (MUKS1811 Tarnów)
5. Rakieta (KS Cracovia 1906 Yabimo)
6. Kuźnia koszykówki (ZKS Stal Stalowa Wola)
7. MKS Start Lublin 4 (MKS Start S.A. Lublin)
8. Start Lublin 2 (MKS Start S.A. Lublin)
9. FC Żrycie (MKS Start S.A. Lublin)
10. Hooplife Lublin (Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki LUBLINIANKA)
11. MKS START LUBLIN 3 (MKS Start S.A. Lublin)
12. UKKS Iskra Osieczna (UKKS ISKRA Osieczna)

kategoria U15K

1. La Basket Warszawa I (Klub U.K.S.LA BASKET Warszawa)
2. La Basket Warszawa 2 (Klub U.K.S.LA BASKET Warszawa)
3. AZS UMCS I LUBLIN (AZS UMCS Lubin)
4. UKS Piątka 43 I (Klub Uczniowski KS Piątka)
5. UKS Piątka 43 II (Klub Uczniowski KS Piątka)
6. UKS Piątka 43 III (Klub Uczniowski KS Piątka)
7. Basket-GO 2 Przemyśl (Klub Basket GO Przemyśl)
8. Basket-GO 1 Przemyśl (Klub Basket GO Przemyśl)
9. SPZ WJM Rzeszów (Klub Uczniowski KS WJM Krasne)
10. UKS Panda Fighters (UKS Panda Fighters Lublin)
11. Basket 30 (MUKS Basket 30 Lublin)
12. UKS Jedynka (UKS Jedynka)

Mając na uwadze sportowe rozstrzygnięcia poszczególnych turniejów oraz postanowienia regulaminu rozgrywek MMP 3x3 niżej wymienione drużyny zostały premiowane awansem do dalszej fazy rozgrywek na szczeblu centralnym.

  • kategoria U23K  - AZS UMCS Lublin (AZS UMCS Lublin)
  • kategoria U23M - Przycinaki (Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki LUBLINIANKA)
  • kategoria U15K - AZS UMCS I LUBLIN (AZS UMCS Lublin)

Turnieje zakończyły się planowo około godziny 15:00 ceremonią wręczenia pamiątkowych pucharów, medali, dyplomów oraz nagrodzenia najlepszych zawodników i zawodniczek nagrodami rzeczowymi.

Obraz

Partnerzy

LUBELSKIE LUBLIN LOTTO PZKOSZ ENERGA PLK ENERGA BLK LUS CZERWONO CZARNI LNBA MOSIR PERŁA MAXI PIZZA MW SPORT SPORTICO APUS SIELSKO ANIELSKO
Obraz