Odsłon: 1150

Marek Lembrych

Sprawozdanie z turnieju Dywizji B OOM M Radom 10-13.11.2022 r.

W dniach 10-13.11.2022 r Kadra Województwa Lubelskiego uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Radomiu. W naszej grupie znaleźli się reprezentanci województwa Lubuskiego, Łódzkiego i Świętokrzyskiego.

W piątek 11.11.2022 r. w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z bardzo mocną reprezentacją województwa Lubuskiego (trzon tej kadry to głównie zawodnicy klubu Zastał Zielona Górą i szkoły mistrzostwa sportowego). Od początku meczu to właśnie zawodnicy województwa Lubuskiego nadawali ton grze. Ich bardzo dobra obrona i skuteczność w ataku pozwoliła w połowie meczu na wypracowanie ponad 20 punktowej przewagi. Natomiast w drugiej połowie meczu nasi zawodnicy pokazali chęć walki i w czwartej kwarcie doszliśmy przeciwnika na 6 punktów. W końcówce meczu to właśnie nasi zawodnicy wyglądali zdecydowanie lepiej. Niemniej jednak mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 73:63 dla drużyny Lubuskiego.

W drugim dniu turnieju (sobota 12.11.2022 r.) czekały nas dwa spotkania. Pierwsze z nich zagraliśmy z reprezentacją województwa Łódzkiego. Bardzo mocny pressing gości nie pozwalał nam na rozwinięcie skrzydeł. Niemniej jednak w opinii trenera Łódzkiego w kilkunastu akcjach bardzo dobrze poradziliśmy sobie z ich presingiem co pozwoliło nam zdobyć łatwe punkty. Ale to zdecydowana przewaga fizyczna spowodowała zwycięstwo Łódzkiego 99:66.

W drugim meczu tego dnia zmierzyliśmy się z reprezentacją województwa Świętokrzyskiego.  W tym meczu nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zdecydowanie zwyciężyli 114:25. W. większym wymiarze czasu gry mogli zaprezentować się zmiennicy i wszyscy zawodnicy naszej drużyny punktowali w tym meczu. MVP tego spotkania został Przemysław Krawczyk (MKS Start Lublin).

Ostatecznie po trzech meczach w naszej grupie zajęliśmy 3 miejsce.

W ostatnim dniu Olimpiady czekał na nas mecz o 5 miejsce z reprezentacja województwa Podlaskiego. Mecz od początku był bardzo zacięty ale to drużyna z Podlaskiego zaznaczyła swoją przewagę do połowy meczu. W tym czasie w drużynie Podlaskiego niesamowite zawody rozgrywał Marcie Jakubiec, który przez trzy kwart meczu zdobył 33 pkt. Niestety w trzeciej kwarcie uległ kontuzji i musiał opuścić boisko. I właśnie w tym czasie zaczęliśmy odrabiać straty. Niestety nie udało się wygrać i ostatecznie przegrywamy 10 punktami 84:74.

Kadra województwa Lubelskiego zajęła 6 miejsce w turnieju, a 12 miejsce w Polsce.

MVP naszej drużyny podczas Olimpiady został Igor Kwiatkowski (MKS Start Lublin – zdecydowanie najlepszy zawodnik we wszystkich meczach, szczególnie w meczu o 5 miejsce).

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za ogrom pracy włożonej na zgrupowaniach i konsultacjach. Mam nadzieję, że nauka przyniesie w przyszłości dla tych młodych chłopców tylko same pozytywy. Chcę rownież podziękować rodzicom za zaufanie i ogromną pomoc przy kadrze.