Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Ładowanie danych...

Obraz
news

29.09.2022

Kadry

Odsłon: 1483

Marek Lembrych

Sprawozdanie z turnieju kadry U-13M w Rzeszowie

W dniach 24-25.09.2022 r. w Rzeszowie odbył się turniej „MYRDA CUP”, w którym wzięła udział Kadra Województwa Lubelskiego. Oprócz naszej drużyny w turnieju zagrały także Kadry Wojewódzkie: Podkarpacia, Małopolski i Opolskiego. To był pierwszy ze sprawdzianów startowych dla naszych zawodników, przed zbliżającym się turniejem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM), która odbędzie się w dniach 10-13.11.2022 r.

W pierwszym dniu turnieju (24.09.2022 r.) nasza drużyna zagrała z Kadrą Województwa Podkarpackiego. Nasi zawodnicy wyraźnie przewyższali swoimi umiejętnościami zawodników z Podkarpacia (choć początek meczu był nieco nerwowy) i to właśnie drużyna z Lubelskiego wygrała 68:46.

Punkty w tym meczu dla Lubelskiego zdobyli:
Mącik Filip (14 pkt),
Mazek Piotr (13 pkt),
Mącik Kacper (12 pkt),
Karczmarski Alan (11 pkt),
Kwiatkowski Igor (8 pkt),
Wnuczek Mikołaj (5 pkt),
Krawczyk Przemysław (2 pkt),
Komotajtis Mikołaj (1 pkt),
Kutnik Michał (1 pkt),
Wójcik Marcin (1 pkt).

W drugim dniu turnieju (25.09.2022 r.) nasza reprezentacja miała do rozegrania dwa spotkania. Pierwsze z nich nasi zawodnicy zagrali z Kadrą Wojewódzką Małopolskiego. Drużyna z Małopolski wyraźnie przewyższała wszystkie drużyny swoją fizycznością oraz umiejętnościami. Niemniej jednak nasi zawodnicy nie poddali się i dzielnie walczyli przez cały mecz (nawet udało nam się wygrać 3 kwartę). Ale ostateczny wynik był na korzyść drużyny z Małopolski, która ten mecz wygrała 55:36.

Punkty w tym meczu dla Lubelskiego zdobyli:
Mącik Filip (17 pkt),
Mącik Kacper (5 pkt),
Wójcik Marcin (4 pkt),
Kawęcki Krystian (3 pkt),
Komotajtis Mikołaj (2 pkt),
Wnuczek Mikołaj (2 pkt),
Kwiatkowski Igor (2 pkt),
Karczmarski Alan (1 pkt).

W ostatnim meczu na turnieju nasza drużyna podejmowała Kadrę Województwa Opolskiego (która w pierwszym dniu turnieju dzielnie walczyła z Małopolską). Niestety nasi przeciwnicy przegrali też swój drugi mecz z drużyna z Podkarpacia i do ostatniego spotkania podeszli nieco załamani. Z kolei nasza drużyna zagrała wreszcie bardzo dane fajne zawody i to dzięki zaangażowaniu chłopaków na boisku na koniec meczu zwyciężyliśmy 65:39.

Punkty w tym meczu dla Lubelskiego zdobyli:
Wójcik Marcin (9 pkt),
Mącik Filip (8 pkt),
Pyzikowski Roch (8 pkt),
Mazek Piotr (7 pkt),
Mącik Kacper (6 pkt),
Karczmarski Alan (6 pkt),
Kutnik Michał (5 pkt),
Wnuczek Mikołaj (4 pkt),
Kawęcki Krystian (4 pkt),
Krawczyk Przemysław (4 pkt),
Kwiatkowski Igor (4 pkt).

Bardzo udany turniej „MYRDA CUP”, w którym poznaliśmy jak grają trzy drużyny z innych województw. Ostatecznie zajmujemy II miejsce. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Kacper Mącik (nr 16). Brawa dla chłopaków za walkę, zaangażowanie i koncentrację na każdym meczu. A już 07-09.10.2002 r. wyjeżdżamy na kolejny turniej do Zambrowa.

Obraz

Partnerzy

LUBELSKIE LUBLIN LOTTO PZKOSZ ENERGA PLK ENERGA BLK LUS CZERWONO CZARNI LNBA MOSIR PERŁA MAXI PIZZA MW SPORT SPORTICO APUS SIELSKO ANIELSKO
Obraz