Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Ładowanie danych...

Obraz
news

01.04.2022

Odsłon: 1268

Marek Lembrych

Oświadczenie Zarządu LZKosz z dnia 1 kwietnia 2022 r.

W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas konsultacji treningowej kadry wojewódzkiej młodzików, która odbyła się w dniach 25-27.03.2022 r. w Kraśniku, Zarząd LZKosz w dniu 28.03.2022 r. zawiesił . p. Pawła Biskupa i p. Mariusza Wereskiego w prawach trenerów kadry wojewódzkiej, a w dniu 29.03.2022 r. odwołał w/w trenerów z pełnionych funkcji. Ponadto Zarząd LZKosz wszczął procedurę zmierzającą do zawieszenia w/w trenerom licencji trenerskich.

W ocenie Zarządu LZKosz zaistniała sytuacja jest wysoce naganna, a postawa trenerów musi być jednoznacznie oceniona negatywnie. Dlatego w imieniu Zarządu LZKosz pragnę wszystkich uczestników kadry przeprosić za zaistniałą sytuację.

Zarząd LZKosz w dniu 1 kwietnia 2022 r. zaprosił na spotkanie przedstawicieli rodziców w celu poinformowania ich o podjętych decyzjach oraz omówieniu i wypracowaniu mechanizmu weryfikacji osób pracujących z kadrami w przyszłości.

Zarząd LZKosz chcąc kontynuować szkolenie kadry powołał z dniem 1 kwietnia 2022 r. na funkcję trenera koordynatora p. Pawła Wołosza, wieloletniego trenera, pracownika naukowego AWF Biała Podlaska.

Za Zarząd
Marek Lembrych
Prezes LZKosz

Partnerzy

LUBELSKIE LUBLIN LOTTO PZKOSZ ENERGA PLK ENERGA BLK LUS CZERWONO CZARNI LNBA MOSIR PERŁA MAXI PIZZA MW SPORT SPORTICO APUS SIELSKO ANIELSKO
Obraz