28.11.2022

Odsłon: 801

Marek Lembrych

XI Memoriał Leszka Marii Roupperta za nami

20 listopada 2022 roku w Lublinie odbyła się jedenasta edycja Memoriału Leszka Marii Roupperta. W hali im. Zdzisława Niedzieli spotkały się cztery drużyny, złożone z byłych zawodników oraz przyjaciół zawodnika, trenera i działacza – Leszka Marii Roupperta.

Turniej odbywał się systemem pucharowym, w pierwszej rundzie spotkały się dwie pary: drużyna „Matematyka” wynikiem (73:71) pokonała drużynę „The Reds Igloo Klima” natomiast drużyna „Reprezentacja Maxi Ligi” (wynikiem 69:45) pokonała drużynę „4Piętro”.

Przegrani z par walczyli o miejsce trzecie, które ostatecznie zajął wynikiem (55:53) zespół „The Reds Igloo Klima”. Natomiast finał rozgrywany pomiędzy drużynami „Matematyka”, a „Reprezentacja Maxi Ligi” zakończył się wynikiem (66:56) dla drużyny „Matematyka”.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn turnieju (MVP):

1. Bogdan Lembrych – MVP drużyny „Matematyka”,
2. Grzegorz Kokowicz – MVP drużyny „Reprezentacja Maxi Ligi”,
3. Marcin Ożga – MVP drużyny „4Piętro”,
4. Kamil Kozioł – MVP drużyny „The Reds Iglo Klima”.

Podczas turnieju rozegrany został konkurs „rzutów za trzy”. Wzięło w nim udział 12 zawodników, zwycięzcą konkursu, z liczbą 4 na 5 rzutów trafionych trójek, został Tomasz Celej zawodnik drużyny „Matematyka”.