Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Ładowanie danych...

Obraz
news

10.10.2019

Odsłon: 249

Marek Lembrych

W niedziele kolejne starcie akademiczek

Trudno wskazać faworyta w tym meczu. Zapowiada się wyrównany pojedynek, ale to gwarancja dużej dawki emocji dla kibiców. Drużyna z Gorzowa zaczęła sezon od bardzo efektownej wygranej. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wysoko pokonały na Pomorzu tamtejszy Uniwersytet Gdański 101-65. Taki wynik pozwolił im wskoczyć na fotel lidera Energa basket Ligi Kobiet po 1. kolejce rozgrywek. Wyróżniającą się postacią była Kahleah Copper, która zapisała na swoim koncie aż 32 punkty! Jednak w kolejnej serii gier tak dobrze już nie było. Gorzowianki przegrały na własnym parkiecie z Arką Gdynia 82-89. Nie zmieniła się za to dyspozycja Copper. Tym razem zdobyła 28 ocze.

Pszczółki natomiast na inaugurację uległy w Lublinie drużynie Artego Bydgoszcz 62-78. Dlatego tym razem będą chciały powetować tamten domowy falstart i wygrać w obecności swoich kibiców. Wydaje się, że jak najbardziej jest to możliwe, bo akademiczki pokazały już w tym przegranym meczu, że potencjał w drużynie jest. Wtedy na rezultacie zaważyła gorsza dyspozycja w trzeciej kwarcie. Jeśli zielono-białe ustabilizują formę i nie pozwolą sobie na słabsze fragmenty w meczu, powinno być dobrze. Jedynym utrudnieniem może być absencja Briany Day, która od początku sezonu jest niezdolna do gry. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie wróci na parkiet. To jednak nie przeszkodziło akademiczkom w odniesieniu efektownego zwycięstwa nad Katarzynkami Toruń w 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Zielono-białe wygrały 92-62 i zajmują 5. miejsce w tabeli. Tuż za najbliższym rywalem. Czy w niedzielny wieczór uda się wyprzedzić przeciwnika?

Początek spotkania z Gorzowem w niedzielę (13 października) o godzinie 18:00 w hali MOSiR!

za: azs.umcs.pl

 

Partnerzy

LUBELSKIE LUBLIN PZKOSZ ENERGA PLK ENERGA BLK LUS CZERWONO CZARNI LNBA MOSIR PERŁA SIELSKO ANIELSKO MW SPORT SPORTICO APUS
Obraz